7. 2. 2014

Guten Morgen Österreich..and Good Day, New York City!Výročia sú dobré. V rámci beatlesovského víkendu, už druhý deň po sebe, hralo dnes k obedu newyorské rádio WQXR moje Beatles Concerto Grosso No. 1. Ak chcete, môžete si tiež vypočuť.

Anniversaries are good. This is a Beatles weekend. Second day in a row, for the lunch today, New York's WQXR served my entire Beatles Concerto Grosso No. 1. You can listen to it too.


Pred hodinou, keďže je to naozaj 50. výročie príchodu Beatlesov do NYC, na newyorskej stanici moje Beatles Concerto Grosso. Slovenský orchester a Juraj Alexander ako sólista:

Just an hour ago - because it really is 50th anniversary of Beatles' arrival to New York, my Beatles Concerto Grosso on NY's own WQXR


Je to síce Guten Morgen do Rakúska, ale snáď to chytíte aj na Slovensku, ak si zajtra (v sobotu) privstanete. Pôjde to nejako tesne pred siedmou. Je 50 rokov od príchodu Beatles do USA, tak asi preto. Ešte aj Humenné spomenuli, hehe.

A keď už sme pri tom, dnes som hral dánskym rádioposlucháčom Mozarta. Je to celkom netradičná, trošku džezová nahrávka, z live koncertu s košickou filharmóniou z roku 1990, kde aj hrám, aj dirigujem.
Niečo iste zaujímavé tam o mne hovoria, viete niekto po dánsky? (11:09)


If you get up early tomorrow, especially in Slovakia, you might listen to it. It says "Good Morning Austria" but considering it's the 50th anniversary of Beatles' arrival to USA, it's international:

And while at it, I played some really jazzy Mozart for radio listeners in Denmark today. Live recording from 1990 with Kosice orchestra (I am both playing solo & conducting). Anybody speaks Danish? They might be saying interesting things. [11:09]Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára