4. 2. 2015

Stačí jeden samopal! / One machine gun should be enough!


Ako pekne sa nám na Slovensku rozmnožili demokrati,  dokonca z tých najnepravdepodobnejších kútikov. Organizácia, ktorá svojim rozhorčeným členom pri kauze Bezák vysvetľovala, že majú byť ticho, pretože vedenie vie najlepšie, čo treba robiť, sa zrazu ide pretrhnúť vo vyzývaní verejnosti, aby si uplatnili svoje demokratické práva, medzi ktoré, podľa nich, nijako nepatrí právo nedemokratické referendum ignorovať.

Keby som nemal klasické vzdelanie, aj by som sa čudoval. Ale keďže som čítal Haška, pamätám sa, ako citoval citlivé modlitby rozdávané rakúsko-uhorským vojakom na fronte: Důstojný arcibiskup budapešťský použil ve svých modlitbičkách na příklad takových pěkných vět: „Bůh žehnej vašim bodákům, aby hluboko vnikly v břicha vašich nepřátel. Nechť nejvýš spravedlivý Hospodin řídí dělostřelecký oheň nad hlavy nepřátelských štábů. Milosrdný bůh dejž, aby se všichni nepřátelé zalkli ve své vlastní krvi, z ran, které vy jim nanesete!“

Slovenskí kolegovia, odchovaní ešte aj dobrou dávkou tisovskej humanity a demokracie, nijako nezaostávajú. Útočná formácia v zložení Baka - Maretta - Kuffa bičuje emócie, ako sa len dá. Aj nedá. Čo na tom, že nevedia dať dokopy vetu, ktorá by mala zmysel? Čo na tom, že o tematike nevedia nič a nenamáhajú sa ani niečo naučiť? Demokratická direktíva otcov biskupov je jasná a basta. Ešte aj slovutný poslanec Mikloško nasával referendové odpovede s materinským mliekom. Hneď som si spomenul na Amaltheu. Alebo na kumys.

Baka chce vytlačiť z krajiny špinu a mor. Tatko Maretta, Bud Spencer slovenských kňazov, pôsobivo hlbokým hlasom, pomaly a uvážene hypnotizuje svoje ovečky k zvýšenej demokratickosti takýmito nezmyslami (doslovný prepis jeho videa): "Tá historickosť, kde s odvahou a vediac, čo chce, akoby sa znova už tým spôsobom aktualizovala v dnešnom čase. Aj dnes, ja a ty, každý z nás, môže sa vyjadriť k tomu, čo aktuálne môžme prezentovať. A to je, či sme v referende správne pochopili , čo odpovedať a za čo bojovať. A preto na prvú otázku určite poviem a pozývam všetkých nás, aby sme boli účastní." "Výchova detí, keď je adekvátna, tak je súčasťou niečoho, čo chce cirkev vo svojej formácii: odovzdávať pravdy, ktoré vedú, na základe vnímania detí, k správnej výchove. A tak otázky nie sú mätúce, nie sú namierené proti nikomu, ale vyjadrujú to, čo by sme mali chcieť všetci spoločne." Tomuto sa v Amerike hovorí "Redefining stupid, one sentence at a time"

Jeho kolega Kuffa, tiež v prekrásnom videjku, to má ešte jasnejšie.  Začína svetoznámou Kuffovou teóriou delenia - alkoholici, narkomani a sexuáli sa delia na primárnych, sekundárnych a terciálnych (sic!). Tí poslední sú masoví a sérioví vrahovia a podľa Kuffu s tým tvrdením súhlasí aj pápež. (Ten pre istotu medzičasom udelil po prvý raz v histórii súkromnú audienciu transsexuálovi. Kuffa si asi bude musieť počkať.). Po nesúvislom blúznení o tom, ako ho "niekde v Bruseli" mali zavrieť do basy (!), ale on ich svojim bystrým umom a britkým jazykom natoľko okúzlil, že ho pozvali na obed, prichádza Kuffova definícia demokracie: "Menšina môže diskriminovať väčšinu, pretože stačí jeden samopal a diskriminujete celé lietadlo!" Hašek k tomuto dodáva: Psány byly tyto modlitbičky tak vášnivě, že tam jenom na konci scházelo řízné maďarské Baszom a Krisztusmárját!

Ďalší kolega Lettrich, 
ktorý ma zjavne miluje ako seba samého, mi cez Facebook odkázal:
Ja by som mu odkázal, že nebyť toho starého korunovaného žida, ktorý sa narodil pri somárovi, bol by dnes nezamestnaný.

Hovorca rodinnej aliancie, môj kolega zo Sme, ktorý podobne ako celá aliancia, delí ľudí na slušných (tí, čo pôjdu) a neokrôchaných (tí, čo nepôjdu), mi zase vysvetlil, že som komunistický demagóg, 
po čom sa odobral diskutovať do televíznej relácie, v ktorej aliancia prezentovala výlučne slušné a pravdivé fakty ako aj názory s úžasným odstupom. O falošných webových stránkach so zabudnutými odkazmi na Alianciu v zdrojovom kóde a falošných blogeroch, ktorých odhalí najjednoduchší Google search sa zmieňujem len preto, aby bolo jasné, akú slušnosť má Aliancia na mysli.

Na záver niečo, čo nie je od Haška: nezúčastniť sa referenda je demokratická výsada každého občana. V prípade nezmyselného referenda, aké je to zajtrajšie, snáď aj niečo viacej.

6 komentárov:

 1. Vyborny BPeter Breiner, ako vzdy. Inteligentni ludia na referendum nepojdu.

  Arimatrea? Nic mi to nehovori a ani googlovanie nic neprinieslo. Kedze je to v spojeni s mliekom, nema to byt nahodou Amalthea?
  Vid tu: http://en.wikipedia.org/wiki/Amalthea_%28mythology%29

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Prečo sú tam vlastne tie fotky kňaza a detí?

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Katarína Burgerová6. 2. 2015 17:38

  Pán Breiner, včera som sa prihlásila ako anonym a spýtala som sa prečo sú tam fotky kňaza a detí? Zjavne som Vás asi dostatočne nepochválila, lebo ste neodpovedali. Pýtam sa Vás to ako matka dieťaťa, ktorého fotku ste si dovolili uverejniť a ja neviem z akého dôvodu. Myslím si, že z kanadskej alebo americkej webstránky by Vám to ani nenapadlo, lebo tam by Vás pravdepodobne niekto za to zažaloval a vy si veľmi dobre viete prerátať koľko by Vás to stálo. Ale z "biednej slovenskej dediny", ktorá ma farskú webstránku sa dajú stiahnuť fotky len tak a môžu naznačovať čokoľvek, čo si chcú ľudia pod tým predstaviť, len aby ste zdiskreditovali kňaza. Neviem prečo Vám Miroslav Lettrich napísal čo Vám napísal a neviem to posúdiť lebo ste vytiahli vetu z kontextu. Možno ste ho vytočili ako včera mňa, keď som si našla na Facebooku fotku môjho syna vo Vašom článku. Pre istotu som radšej počkala a čakala na vysvetlenie... Márne...Viem,že aj u nás sa na to vzťahuje zákon o ochrane osobnosti..... Čo s tým pán Breiner?
  Inteligencia si zjavne nepodáva ruky s múdrosťou a slušnosťou, to som našla vo Vašom článku. Spája sa s nechutnosťou, urážkami a znevažovaním veriacich. Je mi ľúto, že aj veriaci urážajú a nestotožňujem sa s tým a nezdieľam články, kde urážajú homosexuálov. Možno tak by sa mala prejaviť naša inteligencia v porovnaní s tými, ktorí ten dar nemajú. Neviem prečo je tam fotka kňaza, ktorému som vďačná, že sa venuje deťom, že sa s nimi odfotí pri 1.sv. prijímani, keď dostane od rodičov ako dar ždiarsku košeľu. To je asi všetko, to je náš svet. Vzťah kňaza a farníkov, vzťah kňaza a detí môže byť aj čistý, nevinný a úprimný. Nešpiňte nám ho prosím...
  Tentokrát sa spolieham na Vašu múdrosť a verím, že tento komentár schválite a bude uverejnený.
  Ďakujem.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mila pani Burgerova;
   vase predstavy o prave su na adekvatnej urovni, povedal by som. VSETKY 0brazky mal na svojej FB stranke vas pan farar, neboli chranene copyrightom a vstupom na FB stranku sa kazdy dobrovolne zrieka prava n ochranu osobnosti ak sam zverejni nejake fotografie alebo informacie. Vasi pravnici Vam to iste podrobne vysvetlia. Na ziadnej farskej stranke som kvoli nim nemusel byt.

   K fotografiam nie su ziadne komentare, akykolvek vyznam by ste im prikladali, je to VASA vlastna interpretacia. Takze ak vidite v tych obrazkoch nejaku spinavost, je to jedine VAS VLASTNY problem.

   A mimochodom, ak viete Lettricha ospravedlnit - ze bol vulgarny a urazlivy, lebo som ho vytocil - mozete tuto vyhovorku pokojne poskytnut aj mne. Ja som pisal o Lettrichovi, lebo ma vytocil on. A je.

   Aj vas predosly komentar bol schvaleny a uverejneny este stale tu visi, uz takmer dva dni. Treba sa zase naucit aj pracovat s prehliadacom. Funkcia Reload.

   Suma: nic z toho z coho ste ma obvinili nie je pravda. Ako je to s krivym svedectvom proti bliznemu svojmu?? O tom pan farar este nestihol?

   Odstrániť
  2. pan farar sa zjavne rad foti s detmi, a nenapadne sa ich dotyka :)

   Odstrániť